top of page
пирамида.jpeg
IMG_20220806_165031.jpg

Мандруємо Полтавщиною: маєток Закревських, романтичний парк, піраміда-усипальниця, народний музей Тараса Шевченка, крафтове пиво та етнографічний музей у Великій Кручі, Курган скорботи та Мгарський монастир

 

Маршрут: Полтава – Березова Рудка – Велика Круча – Мгар – Полтава

Виїзд з Полтави о 6.30 год., Переїзд до с. Березова Рудка.

Село Березова Рудка було засноване у 1717 році гетьманом Іваном Скоропадським. У 1752 році у нащадків Скоропадського село викупила родина Закревських – цей козацько-старшинський рід започаткував Йосип Закревський – генеральний бунчужний Війська Запорізького.

Династія Закревських жила в Березовій Рудці понад 160 років. П’ять поколінь у різний час мешкали в маєтку. Ми маємо можливість побачити маєток Закревських – палац та старовинний парк.

Парадний двір складається з трьох будівель: помешкання для прийому гостей, їдальня-пекарня-кондитерська, пізніше прибудували оранжерею й палац. Раніше в маєтку були чотири альтанки (у китайському, японському стилі, чайний павільйон), але до сьогодні збереглася лише одна, цегляна, вбудована в огорожу. Із цього місця відкривався чудовий краєвид на річку Рудку.

 Саме цей маєток колись був осередком аристократичного життя. Саме в маєтку Закревських бував Тарас Шевченко. коли створював портрети власників маєтку, саме тут знаходив він розраду і кохання… Тут він був щасливий.

Пройтися місцями, де творив митець, споглядати краєвиди, якими він надихався, послухати історії минувшини – усе це варте того, щоб побувати на екскурсії у Березовій Рудці.

Екскурсія маєтностями Закревських. Відвідання народного музею Тараса Шевченка.

І, звісно ж, піраміда – усипальниця.  Унікальна памятка історії, – одна з трьох пірамід Європи – в Березовій Рудці.

Переїзд у Велику Кручу.

 Село Велика Круча відоме першою крафтовою пивоварнею в Україні А назву отримало від високого пагорба, на якому його заснували у 17 столітті. У Великій Кручі народився відомий історик та педагог Микола Стороженко. Маєток його родини – поміщиків Стороженків, був розташований на кручі, над річкою Удай. Тут був садибний будинок, флігелі, господарські будівлі… Все зруйнували більшовики, залишилася лише водонапірна вежа. Вона відреставрована. Вежа Стороженка – так її і називають.

 Поряд, на місці колишніх козацьких зимівників, на березі тихоплинного Удаю розташоване козацьке село Запорізька Круча, де з діда-прадіда селилися козацькі родини.

 Відвідуємо етнографічний музей, слухаємо історії минувшини краю, відвідуємо пивоварню.

Переїзд у Мгар.  

Курган скорботи – наша пам’ять про нищення українців у 1933-1934 роках під час штучно влаштованого голоду.

 Мгарський Спасо-Преображенський монастир. Розташований він на березі Сули, заснований храм ще у 1619 році Київським митрополитом Ісаєю Копинським при меценатстві княгині Раїни Вишневецької, сестри митрополита Петра Могили.

Перші споруди монастиря будувалися з дерева, згодом стали використовувати камінь. Архітектурний ансамбль Мгарського монастиря включає Спасо-Преображенський собор, дзвіницю, церкву Святого Афанасія, будинок ігумена, Благовіщенську церкву, корпус келій XVIII століття. Відвідуємо монастир.

Виїзд у Полтаву.

Вартість 850 грн.

У вартість вкл.: транспортне та екскурсійне обслуговування, мед страховка, вхідні квитки.

Додатково: Особисті витрати, обід.

Виїзд з Полтави о 6-30 год, Повернення –  о 21 год.

 Запис на екскурсію за тел.: 0661915866

bottom of page